Widziałeś film? Jeśli tak, to wszystko jest jasne!

Jeśli nie, to obejrzyj, a w dwie minuty zobaczysz o co chodzi.

Blended learning, czyli miksowanie tradycyjnych metod nauczania z nowoczesnymi opartymi na systemach e-learningowych nie jest niczym dziwnym i niesprawdzonym. Departament Edukacji rządu USA już w 2010 uznał taką metodę za skuteczniejszą i zalecił jej wprowadzanie do systemu edukacji.

Główne zalety metody

Nie uczysz się z podręczników, wydruków czy kserówek, ale ze znakomitej, obszernej platformy do nauki angielskiego.
Dzięki temu uczysz się interaktywnie, w sposób dostosowany do twoich potrzeb i w tempie jakie ci odpowiada. Korzystasz z tego co jest możliwe w e-świecie, a co jest zupełnie niedostępne w świecie drukowym.

Na platformie odsłuchujesz nagrania, czytanki, dialogi, czy komiksy. Oglądasz filmy o gramatyce języka. Uczysz się słów nie tylko widząc ich zapis – widzisz ich obraz i słyszysz ich brzmienia odsłuchując jak czyta je native speaker. Trenujesz wymowę, a system to w locie sprawdza jak ci poszło. Wykonujesz zadania i od razu wiesz gdzie jest OK, a gdzie popełniłeś błąd.

Tradycyjnie lektor na zajęciach zleca ci pewne zadania – przeczytać, odsłuchać, napisać, zaznaczyć… To wszystko to nic innego jak twoja praca własna. Nie mógłbyś jej wykonać w domu? U nas na zajęciach nietracisz na to czasu. Po prostu kon-wer-su-jesz!

Najpierw opanowujesz materiał na platformie a potem na jego podstawie trenujesz mówienie. Lektor stymuluje konwersację, koryguje koryguje błędy, wskazuje to, nad czym musisz jeszcze popracować. 100% konwersacji = 100% sensownego wykorzystania kompetencji lektora.

Finalnie taka metoda jest po prostu skuteczniejsza. Jest już stosowana przez właścicieli platformy etutor na stacjonarnych szkoleniach językowych dla firm. Uczestnicy szkoleń przytłaczająco ocenili ją jako
skuteczniejszą niż tradycyjne. 80% respondentów uznało że jest skuteczniejsza. 20% uznało ją jako podobnie skuteczną jak metody tradycyjne. Nikt nie ocenił jej jako mniej skuteczną.